Başarılı Tahminlerin İsmi Ekonomist Atilla Yeşilada Açıkladı: Dolar Düşecek Mi, Yükselir Mi 2021?

Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, Dr. Artunç Kocabalkan tarafından You Tube üzerinden yayımlanan canlı yayına katıldı. Programda dolar kuru ve Türk Lirası hakkında açıklamada bulunan Yeşilada Türk Lirası’nın dolar karşısında daha fazla değer kazanmasını beklemediğini belirterek “Türk Lirası bence 2 sebepten dolayı artık dolar kuru karşısında daha fazla değer kazanmasını beklemiyorum. Yatırım Bankaları tarafından Türk Lirası lehine övgü dolu raporlar gelse de yine de bizler gerçek rakamları biliyoruz.

Ülkemize ne yazık ki yeni sıcak para girişi yok. Fon yöneticileri keriz değil. Berat Albayrak’ın istifa etmesinin ardından yapılanlara bakarsak çok tepki çeken ve hatalı olan bazı uygulamalara son verildi. Bunu bir kenara bırakırsak ekonominin kötü yönetimi devam ediyor. Buna en iyi örnek hiç kuşkusuz fahiş fiyat soruşturmaları olarak öne çıkıyor.

 

Yurt Gazetesi’ne bana başarılı dediği için minnettarım

 

https://www.youtube.com/watch?v=HdC02GrEfYk

 

 

Değerli Okurlar

 

21  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

21 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

istanbulanalytics@gmail.com