Merkez Bankası bitti ise TL nasıl yüzde 20 değer kazandı?

Sevgili Takvim Gazetesi’ne ekonomik cehaletin AKP’nin alameti farikası olduğun açıkça, hiç bir tereddüde mahal bırkmayacak şekilde ispat ettiği için sonsuz teşekkürlerimle.

 

Adımın Faik Öztak, Daron Acemoğlu ve Dani Rodrik’le aynı cümlede kullanılması ebediyete kadar hatırlayacağım bir Şeref Madalyasıdır.

 

Bu algıyı oluşturmak isteyenlere.. Kibar olamayacağım. Nazik sözlerle hitap edemeyeceğim. “Be ahlaksızlar” diye başlayıp. Soracağım.

 

 

****

 

Önceki yaşadıklarımız operasyon değil idiyse, nasıl olabiliyor? Bitmişsin. Mahvolmuşsun.. Paran değer kazanıyor? Nasıl olabiliyor?

Daron Acemoğlu’nuzu çağırın.. Dani Rodrik’inizi çağırın. Atilla Yeşilada’larınızı.. Ege Cansen’lerinizi.. Faik Öztrak’larınızı çağırın.

Bana bir izah edin.

 

 

Makalenin tamamını okumak için linki tıklayın

 

 

Değerli Okurlar

 

21  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

21 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

istanbulanalytics@gmail.com