Piyasalarda kırılma noktaları ve işinize etkisi

 

 

Her GADT (Global Analitik Dinamik Tahminler) Raporu’nda Türkiye’de karar vericilerin işini kolaylaştıracak değişik konuları vurguluyoruz.  GADT Raporları yatırım önerisi içermez, global-yerel ekonomik ve siyasi süreçlerin sizin işinize nasıl etki yapacağını kestirmeye bu çalışır. Bu GADT raporunda dünya ve Türkiye’ye piyasalar, ya da riskli varlık fiyatlamaları penceresinden bakacağız. Çünkü, 2 çok önemli trend değişiminin eşiğinde olabiliriz. İlkin,  NATO Dışişleri toplantısında Türkiye’ye S-400’lerden vazgeçmesi mesajı net bir şekilde verilebilir. Bu durumda piyasalarımızda politik risk fiyatlaması başlar. Sonuçlarını raporda arz edeceğiz.

Global yatırım fonları arasında risk iştahı artık kesinlikle “mani”ye döndü. Bu sonu gelmeyen alım dalgasının Mayıs’tan önce ciddi bir meydan okumayla karşılaşacağına emin değiliz. Fakat, brent petrolde $100/varilin konuşulduğu bir dünyaya girerken, şişen balonların sönmesinin yöntemi ve maliyetini aktarmayı uygun bulduk.

 

Raporumuz pdf. Formatında bu dökümanın içinde bulabilirsiniz.

 

Değerli Okurlar

 

21  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

21 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

istanbulanalytics@gmail.com