Ekonomist Atilla Yeşilada: Bu şekilde giderse Merkez Bankası 2 hafta içinde döviz alım ihalelerine gidecek

Dolardaki düşüşü, “Risk iştahının geri gelmesi” olarak yorumlayan ekonomist Atilla Yeşilada, gelişmekte olan piyasalara akan paradan Türkiye’nin de payını aldığını belirterek “MB, 7 TL seviyesinde baraj kurup döviz toplamaya başlar” dedi.

Sözcü’den Özlem Ermiş Beyhan’ın haberine göre, Türkiye’nin dünyadaki gelişmelere hassasiyeti çok yüksek bir ülke olduğunu vurgulayan Yeşilada, risk iştahı gidip döndüğünde TL, borsa ve (şimdi değil ama bir ay içinde) tahvillerin dünya ortalamasının üzerinde ralli yaptığını belirtti. “Yabancıların çok az pozisyonu var ve ocak ayında gelişmekte olan piyasalara giren 53.5 milyar dolardan payımızı alıyoruz” diyen Ekonomist Yeşilada, Citi’nin doların 7 liranın altına inebileceği öngörüsünü şöyle yorumladı:

SÖZCÜ’ye teşekkürlerimle, haberin tamamı burada

Değerli Okurlar

 

21  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

21 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

istanbulanalytics@gmail.com