Ekonomist Yeşilada: Ekonomide çöküntü, kurda şok riski var

2020 gibi tüm öngörüleri alt üst etmiş bir yıldan sonra yeni bir yıla dair öngörülerde bulunmak daha da zor. Ekonomist Atilla Yeşilada, ekonomide yeni yıl için iki kritik tarih verdi.

İlki Türkiye özelinde, 1. çeyrek sonu: şubat ve mart ayı. Bu aylarda özellikle S-400 ve Akdeniz’deki hakimiyet sorunları ile ilgili ABD ve AB’nin eş zamanlı sıkıştırması ile kur şokları yaşanabilir.

Global ekonomi açısından ise Yeşilada yılın 2’nci ve 3’üncü çeyreği arasındaki dönemin kritik olduğunu, o tarihte salgın hâlâ bitmemişse ve turizm hareketlenmediyse bir çöküntü yaşanacağını öngördü. Yeşilada “Yol bitti” dedi.

 

 

 

Haberin tamamını okumak için linki tıklayın

 

 

Değerli Okurlar

 

21  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

20 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

istanbulanalytics@gmail.com