Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada altın ve dolarda kazandıracak hamleyi açıkladı. Yatırımcıları sakın diyerek uyardı Kaynak Yeniçağ: Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada altın ve dolarda kazandıracak hamleyi açıkladı. Yatırımcıları sakın diyerek uyardı

Dünya üzerindeki ekonomik koşulları değerlendiren Atilla Yeşilada, “Trump şuan hiçbir şey yapmıyor gibi davranıyor. Bıraktım gidiyorum anlayışında.. Trump, hala başkanlığı geri alabileceği düşüncesinde. Sorun sadece Trump değil, bu 900 milyarlık teşvik paketi Amerika için çok önemli. Çünkü, yıl sonunda 12 milyon insanın işsizlik sigortası bitecek. Ve bu insanlara para yok. Eyaletlerde bütçe kalmadı. Dolayısıyla Amerika çok kesit bir resesyona girebilir. Bu da bütün dünyayı etkiler. Yalnız Trump değil, Cumhuriyetçilerde bir uzlaşmaya varmış değil. Gerek Türk basınında gerek yabancı basında teşvik paketi heyecanı oluşturuluyor. Ama şuanda kurtulmuş bir şey yok . Bu seneye de kalabilir Biden’i da bekleyebilir. Umulandan da çok düşük olabilir. Paranın bol olduğu bir ortamda bu piyasa düşer demek kolay değil. Ama düşecekse yılbaşına gidiyoruz; o dönemde şöyle bir kar realizasyonu yapılması, çünkü bütün fonlarda muhasebe defterleri kapatıyorlar. Yani seneyi çok karlı bitirecekler. Daha fazla risk almak istemeyebilirler. Dolayısıyla orada da çok kaygan bir zemine giriyoruz.” dedi.

Kaynak Yeniçağ: Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada altın ve dolarda kazandıracak hamleyi açıkladı. Yatırımcıları sakın diyerek uyardı

 

To learn about our research services, visit our website here

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

20 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

istanbulanalytics@gmail.com