Atilla Yeşilada: IMF 1-2 ay içerisinde gelemezse insanlar salgınla açlıktan telef olmaya başlayacaklar

Yeşilada, koronavirüsün ekonomiye etkilerini değerlendirdi.

Burada 2021 falan diye konuşuyoruz ama 1-2 ay içerisinde IMF gelmez ise bu ülkede salgınla insanlar açlıktan telef olmaya başlayacaklar. Dün Aile ve Sosyal Yardım Bakanını dinledim. Geçen sene 3 buçuk milyon işsize mali destek verilmiş. Sizce geçen sene işsiz kalanların sayısı 3 buçuk milyon mudur? 10 milyon civarında… Peki geri kalan ne oldu? Sağlık bütçesine ne kadar zam yapılmış biliyor musunuz; yüzde 17.7…” ifadelerini kullanan Yeşilada, “Bunun bir tek çaresi var; ekonomiyi tamamen en az 4 hafta kapatacaksınız. Onun maliyetini de biliyoruz. İkinci çeyrekte yüzde 10 daraldık” dedi.

 

Haberin tamamı için link burada 

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

20 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

istanbulanalytics@gmail.com