GADT Raporu:  ERDOĞAN DEĞİŞİR Mİ? AŞI DÜNYAYI KARA KIŞTAN KURTARIR MI?

 

 

Değerli Okurlarımıza bu hafta GADT raporumuzu sunmak istedik.  Başkan Erdoğan aniden değişim mesajları vermeye başladı ama, gerçekten değişecek mi?  Değişmezse ekonominin başına nasıl bir kaza gelebilir?  Bu konuda fikirlerimizin bilinmesini önemli bulduk.  İkinci olarak aşı konusu var. Aşı haberi gerçek, ama insanlığı çok acılı ve soğuk geçecek bir kıştan kurtarmaz. Aşı, 2021 kışının hikayesi.  Sonra, ekonomide Eylül’den gelen verilerle analiz yapmanın yanlışlığını anlatmaya çalıştık. Eylül’den Kasım’a adeta asırlar geçti. Eylül’de verilere göre şahlanan ekonomi, kış resesyonuna giriyor.  Türkiye’de salgının boyutlarını anlatmaya çalıştık.  En az 2-3, ideali 6 hafta eve kapanmak zorunda kalacağız. Pek, bu kararın ekonomik maliyeti ne olacak ve nasıl ödenecek?

 

 

İstanbulAnalytics Ekibi

 

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.   Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com