Atilla Yeşilada’dan kur tahmini: Dolar 9’u görecek, sonra Erdoğan

YEŞİLADA’DAN ”KUR” ANALİZİ

Döviz kurları yükselirken ünlü ekonomist Atilla Yeşilada’dan dikkat çeken bir kur yorumu geldi. Bir yayına konuk olan Yeşilada ”Bence Biden kazanacak, Biden’in acentasınta Türkiye’nin çok üst sırlarda yer aldığını zann etimiyorum ama yatırımcıların acentasında Rusya ve Türkiye’nin en üst sırada yer aldığını üçünde Türk Lirası çok ağır bir baskı altında kalacak, belki 9’a kadar gider. O zaman Merkez Bankası ve sayın Erdoğan bir karar vermek zorunda kalacaklar” dedi. Yeşilada, geçtiğimiz günlerde de Merkez Bankasının 700 baz puan faiz artırabileceğini dile getirmişti.

 

 

Haberin tamamı buradadır

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.   Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com