Yabancı yatırımcılar hızla Türkiye’yi terk ediyor

Yabancı finansal yatırımcılar hızla Türkiye’yi terkediyorlar. Demek ki Davos’ta en çok ilgi gören ülke olduğumuz iddiası da doğru değilmiş.  Perşembe günü TCMB Başkanı Murat Uysal’ın kamu bankalarının döviz piyasasına müdahale edeceği açıklaması ve faiz indirimlerinin süreceği mesajını vermesi, gelecek veri haftasında da yabancı yatırımcıyı kaçırabilir.

 

Coronavirüse bu denli uzak olmamıza, ekonomik toparlanma ve düşen petrol fiyatlarına karşın finansal yatırım cezbedememek çok acı.

 

Makaleyi okumak için tıklayın

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitemizin basın bölümünde gördüğünüz gibi görüşlerimiz  çok geniş bir kitle  tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır.  Ekibimiz sık sık Türkiye ve yurtdışında iş dünyası ve akademiye sunumlar yapmak üzere davet edilir.  Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com