Ekonomist Atilla Yeşilada, Barış Soydan’a yorumladı

Ekonomist Atilla Yeşilada, Türkiye’nin 2020 yılında yüzde 2 büyüyeceğini halihazırda güvenilir kurumlar tarafından yapılan tahminlerin de zaten yüzde 3’ü geçmediğini söyledi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘Türkiye ekonomisinin yüksek büyümeye geri döneceğine’ yönelik sözlerini yorumlayan Yeşilada, “Türkiye 2020 yılında da yüzde 2 büyür. Yüzde 1,5 civarında da nüfus artışı var. Yani kişi başı gelir de artmaz. Anketlere göre de TL’nin dolar karşısında değer kaybedeceği söyleniyor. Başlıca sebebi de Berat Albayrak’tır. Kendisi ve sevgili başkanımız Erdoğan’ın çok ihtiyarı hareketler yaparak, hiçbir mantığın almadığı ekonomik politikalar yürüterek ve Türkiye’de ekonomik büyüme ve kalkınmaya destek veren kurumların her gün altını oyarak, her sene işlerin kötüye gitmesine destek oluyorlar. Kendilerini buradan tebrik ediyorum” dedi.

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitemizin basın bölümünde gördüğünüz gibi görüşlerimiz  çok geniş bir kitle  tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır.  Ekibimiz sık sık Türkiye ve yurtdışında iş dünyası ve akademiye sunumlar yapmak üzere davet edilir.  Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com