Bu kanalın ucu borç krizine çıkar

Kanal İstanbul’un çevreye etkisi gibi nedenler yüzünden Batılı finans kuruluşlarından kaynak bulmasının zor olduğunu ifade eden Ekonomist Atilla Yeşilada, “10 milyar dolar maliyet deniyor. Hesabını yaptık. Geçecek gemi sayısına göre 1 milyar dolarlık yıllık bir gelir söz konusu olabilir. Maliyetler düşünce 300-400 milyon dolar kalır. Bu 10 milyarın ödenmesi 25-30 yılı bulur.

 

Haberin tamamını okumak için linki tıklayın

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitemizin basın bölümünde gördüğünüz gibi görüşlerimiz  çok geniş bir kitle  tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır.  Ekibimiz sık sık Türkiye ve yurtdışında iş dünyası ve akademiye sunumlar yapmak üzere davet edilir.  Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com