Dumansız araç uygulamasının arkasında ÖTV cenneti

Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada ise bu haberi kendi hesabından “Asıl sex yaparken sigara içmek yasaklasın. Popom yanık izleriyle dolu!” yazarak duyurdu.

 

Tweet’inin altına sigara ve alkoldeki vergi zamları ve zamlar vasıtasıyla kötü alışkanlıklarla mücadelede ne kadar başarılı olunduğuyla ilgili daha önce bir video paylaşım sitesinde paylaştığı videoyu koydu.

Yeşilada’ya göre alkol ve sigaraya gelen zamların hazinenin önemli gelir kaynaklarından biri olmaya başlaması pek de akıllıca bir yöntem değil.

 

 

Haberin tamamı için tıklayın

 

Video:  İçki ve tütün vergilerinin anlamsızlığı

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitemizin basın bölümünde gördüğünüz gibi görüşlerimiz  çok geniş bir kitle  tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır.  Ekibimiz sık sık Türkiye ve yurtdışında iş dünyası ve akademiye sunumlar yapmak üzere davet edilir.  Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com