Atilla Yeşilada: Dolar kurunda ani zıplamaya hazırlıklı olmalıyız

“Yapılacak olan askeri hareket bence meşrudur. Başka yolları da vardı ama o konumuz değil. Türkiye bir anlamda bunları yapmaya zorlandı. Ama bunun ekonomik maliyetini bütün vatandaşlar ödeyecekler. Umarım son anda Trump ile Erdoğan bir konuşma yapar. Türkiye’nin istedikleri verme noktasında ya Trump ya da Kürtler ikna edilir. PKK’yı aradan çıkarıp barışçıl bir çözüm bulunur. Aksi halde bizi ekonomik olarak çok zor bir kış bekliyor. En kötü senaryo olan dolar kurunda yine ani bir zıplamaya ve yalnız piyasaları değil, Türk özel sektörünü ağır bir zelzeleye tabi tutabilecek bir şoka karşı da hazırlıklı olmalıyız”

 

 Tüm haberi okumak için tıklayın

 

Video:  Güvenli Bölge: Ekonomik fatura ve piyasa tepkisi

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitemizin basın bölümünde gördüğünüz gibi görüşlerimiz  çok geniş bir kitle  tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır.  Ekibimiz sık sık Türkiye ve yurtdışında iş dünyası ve akademiye sunumlar yapmak üzere davet edilir.  Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com