Hükümet fren yapmamakta kararlı, uzmanlar ise uyarıyor: Faizi düşürmek çok riskli

Yeşilada, faiz indiriminin ekonomik etkileri üzerine yaptığı değerlendirmede “Merkez Bankası 100-200 puan faizleri düşürebilir. Merkez Bankası faizlerinin ekonomiye ulaşma yolu banka kredileri. Özel bankalar da kredi veremiyor artık. Çünkü takipteki alacakları çok arttı, yani son derece kaygılı durumdalar. Dolayısıyla Merkez Bankası’nın faizleri indirmesi ekonomiyi bu sefer canlandırmaz” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası’nın bağımsızlıktan uzak olduğunu belirten Yeşilada, “Kararları Merkez Bankası değil, Erdoğan veriyor” dedi.

 

Makalenin tamamını okumak için tıklayın

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitemizin basın bölümünde gördüğünüz gibi görüşlerimiz  çok geniş bir kitle  tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır.  Ekibimiz sık sık Türkiye ve yurtdışında iş dünyası ve akademiye sunumlar yapmak üzere davet edilir.  Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com