Turkey Bracing for New Jihadi Threat

It poses a huge threat, roughly half-a-million refugees are piled at the border in ramshackle refugee camps,” said analyst Atilla Yesilada of Global Source Partners.
“If [Syrian President Bashar Hafez al-] Assad moves north and captures Idlib city, these people will flock to Turkey, and there is no way we cannot accept them. In addition to that, maybe 40,000, maybe 60,000 extremely vicious fundamentalists will mix in with them and enter Turkey, adding to the instability in the border region.”

 

 

To read the entire article, click link

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitemizin basın bölümünde gördüğünüz gibi görüşlerimiz  çok geniş bir kitle  tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır.  Ekibimiz sık sık Türkiye ve yurtdışında iş dünyası ve akademiye sunumlar yapmak üzere davet edilir.  Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com