Atilla Yeşilada: Özel sektör yatırım ve istihdamdan kısmaya devam edecek

Ekonomist Atilla Yeşilada, özel sektörün yabancılardan aldığı kredinin 33 milyar dolar azalmasını, “Özel sektör yatırım ve istihdamdan kısmaya devam edecek” şeklinde yorumladı.

BOLD – Akbank Ekonomik Araştırmalar Raporu, özel sektörün yurt dışından sağladığı hem uzun hem de kısa vadeli olmak üzere toplam kredi borcunun Mart 2018’den bu yana azaldığını ortaya koydu.

Şubat’ta 247 milyar dolar ile rekor yüksek seviyede olan toplam borç, 2019 Haziran itibariyle 214 milyar dolara geriledi.

 

 

Haberin tamamı için tıklayın

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitemizin basın bölümünde gördüğünüz gibi görüşlerimiz  çok geniş bir kitle  tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır.  Ekibimiz sık sık Türkiye ve yurtdışında iş dünyası ve akademiye sunumlar yapmak üzere davet edilir.  Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com