Atilla Yeşilada Merkez Bankası’nı dolar konusunda uyardı!

“3 TANE RİSK VAR”

Atilla Yeşilada piyasaların 12 Eylül’deki PPK toplantısında 300 baz puan faiz indirim kararı çıkmasını beklediğini söylerken bu durumda 3 tane risk olduğunu söyledi:

“12 Eylül’de piyasa 300 puan faiz indirim kararı bekliyor. Ben de şaşırmam ama bu konudaki riskleri de göz önünde bulunurmak zorundayız. 3 tane risk var. Dengeyi kaçırırsanız Türkiye’de sırf Merkez Bankası ya da tahviller yüksek faiz sunuyor diye gelenler kaçar. İkincisi çok abartırsanız hakikaten ekonomi patlar bu sefer ısınırız. Enflasyon ve cari açık oluşur. Daha büyük tehlike ise faizler biraz daha düşerse halkımız tamamen Türk Lirası mevduattan vazgeçer”

Haberin  tamamını okumak için linki tıklayın

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitemizin basın bölümünde gördüğünüz gibi görüşlerimiz  çok geniş bir kitle  tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır.  Ekibimiz sık sık Türkiye ve yurtdışında iş dünyası ve akademiye sunumlar yapmak üzere davet edilir.  Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com