Atilla Yeşilada: 2019’da IMF gelecek, eğer gelmezse bu işin sonu yok!

Nişantaşı Üniversitesi öğretim görevlisi Mert Yılmaz’ın Youtube kanalına konuk olan ekonomist Atilla Yeşilada, Türkiye ekonomisinin son durumunu değerlendirdi. Yeşilada, ”Biz ekip olarak 2019 IMF’nin geleceğini düşünüyoruz. IMF’nin geldiği senaryolarda dahi yüzde 3 küçülme öngörüyoruz. Eğer gelmezse bu işin sonu yok” dedi.

Türkiye’nin yaşadığı ekonomik durgunluğun klasik bir durgunluk olmadığını ifade eden Yeşilada, klasik bir durgunluk olsa dahi normalde ondan çıkmak için uygulanacak olan reçetenin geçmişte yapılan hatalardan dolayı uygulanamaz hale geldiğini belirtti.

 

Makalenin tamamını okumak için tıklayın 

 

Değerli Okurlar

 

18 yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitemizin basın bölümünde gördüğünüz gibi görüşlerimiz  çok geniş bir kitle  tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır.  Bu tecrübeden yararlanmanızı dileriz.

Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:  istanbulanalytics@gmail.com